BatteriBolaget i Åmmeberg AB   -   Tel: 0583 345 10   -   Kontakta oss   Om oss   Nyheter

Tudor AGM TK1060 

12V 106Ah Startbatteri AGM

4995kr Inkl. moms

Mått. 392x175x190
EN (A): 950
AGM för bilar med start och stop fuktion.

Beställningsvara 2-4 arbetsdagar. 

Söker du ett pålitligt och högpresterande batteri? Tudor AGM (Absorbent Glass Mat)-batteri är den perfekta lösningen för moderna fordon med start-stoppteknik och regenerativa bromssystem.  

Varför välja Tudor AGM-batteri?  

  • Högeffektiva komponenter: Tudor batteri är tillverkat med avancerade material, inklusive ytliga glasmattsseparatorer och bly-tenn-legeringar, vilket garanterar hög prestanda och lång livslängd.
  • LifeGrid™-teknologi: Den innovativa teknologin säkerställer ett konstant energiflöde och ökad hållbarhet, vilket gör att du kan lita på ditt batteri under alla förhållanden.  
  • Mångsidig användning: Perfekt för stora bilar, SUV:ar, skåpbilar och fordon med energikrävande elutrustning. Det är även idealiskt för segling och stöder smarta bränslesparande funktioner.  

Ge ditt fordon den kraft och pålitlighet det förtjänar med Tudor AGM-batteri! Kontakta oss idag för mer information eller för att göra din beställning

 Produktbroschyr (pdf)

Om Batteribolaget i Åmmeberg AB

Batteribolaget i Åmmeberg AB är ett företag som ursprungligen startades i slutet av 1980-talet med målsättning att förse Sveriges truckar med kvalitetsbatterier.

 Lertagsgatan 7, 694 34 Hallsberg

© 2024 Batteribolaget i Åmmeberg AB. All Rights Reserved - Powered by Sitesmart